Nikolay Gryazin: Biografie, Kreativita, Kariéra, Osobní život

Obsah:

Nikolay Gryazin je slibný ruský závodník specializující se na rallye a okruhy. Úspěšně pokračuje v práci svého otce a staršího bratra. Již má několik vynikajících vítězství na mezinárodních turnajích.

Nikolay Gryazin: biografie, kreativita, kariéra, osobní život

Životopis: raná léta

Nikolaj Stanislavovič Gryazin se narodil 7. října 1997 v Moskvě. Je nejmladším synem slavného závodníka Stanislava Gryazina, který byl svého času považován za nejlepšího v Rusku. Má staršího bratra Vasilije a také se vydal po stopách svého otce.

Nikolay se dostal k motoristickému sportu ve věku 11 let. Zpočátku se věnoval okruhovým závodům. Jeho otec ho opakovaně vzal na shromáždění, ale pak Nikolai v tomto sportu neviděl nic zajímavého. Mezitím ukázal dobré výsledky v amatérských motokárových soutěžích.

obraz
obraz

Poprvé seděl Gryazin za volantem závodního vozu ve věku 15 let. Po prvním kole dostal Nikolay nápad vyzkoušet si v rally sám sebe. Jeho prvním mentorem byl Boris Shulmeister, slavný ruský automobilový závodník.

Následující rok Nikolay úspěšně odstartoval v ruském závodním okruhu. Vystupoval v Lada Kalina. Tyto soutěže se pro něj staly vstupním testem pro následnou účast na prestižnějších turnajích. Na podzim téhož roku Gryazin v duetu se svým mentorem úspěšně absolvoval řadu závodů na okruhu v Lada Cupu.

obraz
obraz

Kariéra

V roce 2014 Nikolaj již dal šanci významným závodním jezdcům, mezi nimiž byli Andrey Sevostyanov a Vladimir Cherevan. Ve stejném roce se zúčastnil turnaje Touring Light ring. Mluvil v něm také jeho bývalý mentor Boris Shulmeister. Podle výsledků závodů se stal vítězem Nikolay. Výsledky však byly zrušeny na žádost oponentů, kteří si opakovaně stěžovali na agresivní Gryazinovo pilotování. Porotci přezkoumali výsledky a zjistili porušení jednání týmu Peugeot, mezi něž patřil i Nikolay. Výsledkem bylo vítězství Schulmeistera a Gryazin se spokojil s druhým místem.

obraz
obraz

V roce 2015 Nikolaj zcela přešel na rally. O rok později vyhrál prestižní turnaj Petrol Nova Gorica. Jeho navigátorem byl Yaroslav Fedorov. Kluci se dokázali na dvě minuty odtrhnout od nejbližšího konkurenta.

V roce 2017 oslavila posádka Gryazina absolutní vítězství na Rally Liepāja. O rok později se Nikolay stal druhým v evropském šampionátu ve třídě U28.

V roce 2019 Gryazin opět skončil na prvním místě v turnaji v Nové Gorici. Závodník se stal nejrychlejším v 10 ze 13 etap a byl o minutu před nejbližším soupeřem.

Osobní život

Nikolai Gryazin není ženatý. O jeho osobním životě nejsou žádné podrobné informace. Na sociálních sítích Nikolaje není ani jedna fotka s dívkou. Ale existuje mnoho obrázků různých aut, momentů z tréninku nebo soutěže. S největší pravděpodobností, i když závodník nepřemýšlí o založení rodiny, soustředí se na svou kariéru a dosahování vysokých výsledků.