Svetlana Mironova: Biografie, Kreativita, Kariéra, Osobní život

Obsah:

Ruská biatlonistka Svetlana Mironova se zúčastnila mistrovství světa v roce 2019. Mezi juniory zaujímá sportovec první místo na světě a v Evropě. Mistr sportu Ruska je mistrem země.

Svetlana Mironova: biografie, kreativita, kariéra, osobní život

Mnoho nadějí se váže na mladou biatlonistku Svetlanu Igorevnu Mironovou. Zahájila úspěšný start zlatem a bronzem na světovém turnaji, druhé a první místo na evropském šampionátu. Charakteristickým rysem sportovce je vynikající sjezdovka.

Cesta k vítězství

Biografie budoucí celebrity začala v roce 1994. Dívka se narodila 22. února ve vesnici Moryakovka v Tomské oblasti. Od dětství dítě milovalo hudbu, studovalo dobře, milovalo čtení. Hlavním zájmem pro Svetlanu však byl sport. Mironovu přitahovalo běžecké lyžování.

Nikolai Losev se stal prvním mentorem dívky. Okamžitě viděl potenciál studenta. Kouč dokonale rozuměl tomu, že se žák snaží o vyšší výsledky, proto investuje do tréninku úplně. Brzy začal posílat ochranku do soutěže. Jen rok po zahájení tříd Světlana sebevědomě vyhrála starší juniorské sportovce.

Nikolaj Nikolajevič navrhl, aby schopná studentka vyzkoušela biatlon. Věřil, že v tomto sportu se dívka pravděpodobně stane nejlepší. Sveta souhlasila. Přestěhovala se do Jekatěrinburgu, aby studovala na olympijské rezervní škole.

Absolventka pokračovala ve vzdělávání na Fakultě tělesné kultury, sportu a politiky mládeže Uralské federální univerzity. Jako vzor si vybrala německou biatlonistku Magdalenu Neuner.

Úspěchy

Od roku 2011 se novým mentorem Mironovy stal čestný trenér Ruské federace Michail Viktorovič Šašilov. Student zastupoval Sverdlovsk region. V juniorských světových soutěžích hrála Světlana v sezóně 2012-2013.

V šestikilometrové štafetě v rakouském Obertilliachu obsadila biatlonistka první místo společně s Victoria Slivko a Ulyanou Kaishevou. Mezera od soupeřů byla téměř půl minuty. Na stejných soutěžích získala Světlana bronz ve sprintu jednotlivců.

Novým úspěchem bylo evropské mistrovství v juniorské kategorii. Titul mistra Mironova přinesl stíhací závod. Ve sprintu byla druhá. Dívka na Presque Isle na světovém šampionátu čekala nečekaná porucha. V sezóně 2013-2014 neúspěšný výkon posunul sportovce daleko za první desítku z nejlepších pozic.

V příští sezóně vstoupila Svetlana do skupiny dospělých. Připravila se předem, aby se soutěž zintenzivnila. Soupeři se vyznačovali skvělými zkušenostmi, a proto sezóna 2015-2016 nepřinesla žádná ocenění. Valery Medvedtsev připravil sportovce na nové výkony. Pod jeho vedením biatlonista ukázal dobré výsledky na poháru země. Sportovec byl zařazen do týmu reprezentujícího Rusko na IBU Cupu.

Nové perspektivy

Mironova nepřinesla medaile, ale ukázala dobré vyhlídky na deset kilometrů a sprint ve fázi v Martell-Val Martello. Světlana byla čtvrtá. Ve stejném období se konal evropský šampionát. Z téměř 90 účastníků individuálního závodu na 15 km skončil ruský biatlonista pátý.

Nadějný účastník byl pozván do hlavního týmu na předolympijské fázi mistrovství světa v Pchjongčchangu. Sportovec byl vyhlášen do 2. etapy štafety, navzdory neúspěšnému výkonu. Dívka vynechala olympijské hry. Podle sportovních analytiků je však Svetlana plně připravena na příští olympiádu. A tyto hry jí přinesou mnoho ocenění.

Sportovec zatím není spokojen se svými střeleckými úspěchy. Ale má před sebou spoustu závodů. To jí umožní plně se připravit na hry v Číně.

Aktivní dívka vede stránku na Instagramu. Pravidelně aktualizuje fotografie, aby fanoušci měli přehled o novinkách. Vkládá obrázky z dovolené, z výcvikových táborů a tréninků. Světlana sdílí své dojmy z knih, které četla, s předplatiteli. Je známo, že její oblíbený spisovatel je Dostojevskij, miluje Bradburyho a Puza. Ale biatlonistka nespěchá mluvit o svém osobním životě.

Na jejím účtu není ani jeden obrázek s vybraným. Fanoušci proto věří, že Svetlana nemá s nikým romány. A samotná sportovkyně opakovaně připustila, že se nejvíce věnuje své sportovní kariéře. Mironova zatím nemá ani manžela, ani rodinu.

Plány a jejich realizace

V Oberhofu Světlana neukázala ve sprintu nejlepší výsledky. V roce 2018, 21. února, v 6. etapě Národního poháru v biatlonu, která se konala v Ťumeni, se Mironova stala třetí ve sprintu. Byla zařazena na seznam sportovců na závěrečné soustředění v Petrohradě.

U světového šampionátu v Östersundu se kvalita střelby i rychlost střelby výrazně zlepšily. Sportovec hodně trénoval.

V listopadu 2019 na soutěžích „Perla Sibiře“, které se konaly v Ťumeni, prokázala Mironova při testovacích startech vynikající potenciál, když zvítězila v obou sprintech. Dostala lístek do Eurocupu.

O světlanině nadřazenosti na trati nebylo pochyb. Během natáčení došlo v každém závodě k chybě. Tím se zvýšila konkurence, aniž by to ovlivnilo konečné výsledky.

Mironova opět dokázala, že se oprávněně hlásí k nejrychlejší biatlonistce v zemi. Dívka prokázala svou připravenost posílit svou výhodu nad svými soupeři na trati. Sportovec získal maximum bodů ve dvou startech. To zajistilo její výběr přímo na mistrovství světa.