MFM - 2016: Recenze Zápasu Bělorusko - Česká Republika

Den před novým rokem 2016 měl běloruský hokejový tým hrát finálový zápas skupinové fáze mistrovství světa. Soupeři běloruského týmu byli jejich vrstevníci z České republiky.

MFM - 2016: recenze zápasu Bělorusko - Česká republika

Běloruský národní tým ztratil všechny šance na postup do fáze play-off Mistrovství světa v hokeji 2016. Češi naopak potřebovali vítězství, aby mohli ve skupině B obsadit vyšší místo.

Hra začala s výhodou českého národního týmu, ale tento tým poprvé vystřelil na branku až po 10 minutách. Bělorusští hokejisté se také nerozlišovali mnoha střelami na bránu Čechů, ale šance na skórování se u české brány stále vyskytovaly. První gól zápasu dali v 16. minutě Češi, což z průběhu jednání nevyplývalo. Shimon Stranski si uvědomil odchod dva na jednoho. Na konci období tlačili Češi k cíli národní tým Běloruska, ale skóre do výsledkové tabulky se před přestávkou nezměnilo.

Ve druhé třetině neunikla ani minuta, když se obránce běloruského národního týmu Stepan Falkovskij setkal s brankářem. Výsledková tabulka osvětlila výsledek remízy 1: 1. Poté začaly týmy hrát otevřený hokej a rychle procházely středním pásmem. V 31. minutě skórovalo znovu Bělorusko. Jegor Šangovič si uvědomil většinu. Češi reagovali rychle. O pár minut později Dominic Lakatos vystřídal hůl od modré čáry a skóre se opět vyrovná (2: 2). Běloruský tým si však přesto vzal přestávku a vedl skóre. Opět byla realizována početní výhoda. V 38. minutě přinutil Vladislav Goncharov nejsilnějším vhazováním od modré čáry brankáře České republiky ke kapitulaci.

V závěrečných dvaceti minutách český národní tým výrazně zvýšil aktivitu před brankou soupeře, což přineslo ovoce. V 53. minutě Jiří Smeikal a o pár minut později Radik Veselý zajistil českou výhodu a skóroval na puk. Výsledková tabulka zobrazovala čísla 4: 3, což ukazuje na výhodu mladých českých hokejistů.

Běloruský národní tým na konci setkání stáhl brankáře, ale to vedlo pouze k pátému gólu české národní reprezentace. Vyznamenal se Dominik Mashin, který stanovil konečný výsledek setkání - 5: 3 ve prospěch českého týmu.