Alexander Povetkin: Biografie A Nejlepší Boje Ruského Boxera

Obsah:

Alexander Povetkin je slavný ruský boxer, který se během své kariéry dokázal stát olympijským šampionem mezi amatéry a mistrem světa mezi profesionály. Co je zajímavé na jeho biografii a osobním životě sportovce?

Alexander Povetkin: biografie a nejlepší boje ruského boxera

Povetkinova biografie

Budoucí sportovec se narodil 2. září 1979 ve městě Kursk. Od raného dětství se začal věnovat bojovým uměním. Do sekce karate ho vzal jeho otec, který se také věnoval boxu, spolu se svým bratrem Vladimírem.

Potom Alexander přešel do sekce wushu a boje z ruky do ruky. Ale v těchto bojových uměních nedosáhl úspěchu. Po rozpadu SSSR začal Povetkin boxovat a ve věku 15 let se stal vítězem ruského juniorského šampionátu v tomto sportu. Je pravda, že po několika letech je na mistrovství Evropy poražen a trochu pozastavuje box. Poté však přešel na kickbox a získal titul mistra Evropy v tomto typu bojových umění.

Po ukončení studia absolvoval Povetkin odbornou školu ve svém rodném městě se specializací zámečník - řidič. A také obnoví trénink boxu.

V roce 1998 Alexander vyhrál prestižní soutěže v Krasnojarsku a získal svůj první vážný poplatek ve výši 4,5 tisíce dolarů. O dva roky později vyhrál Povetkin ruský šampionát v boxu. Je znovu pozván do národního týmu. Vrcholem jeho amatérské boxerské kariéry jsou olympijské hry 2004 v Aténách. V Řecku Alexander vyhrál zlato a o rok později se stal profesionálem.

Od té chvíle Povetkin několikrát ročně bojuje s nejsilnějšími těžkými váhami na světě. Prvním soubojem v profesionálním ringu byl Alexander proti Němci Ali Durmazovi a ve druhém kole zvítězil knockout. Pak došlo k několika vítězstvím v bojích s Johnem Castleem, Chrisem Byrdem, Eddiem Chambersem a tak dále.

Ale celou svou kariéru šel Povetkin do hlavní bitvy svého života proti Vladimiru Kličkovi. V té době už byl Ukrajinec absolutním mistrem světa ve všech verzích. Boj se odehrál v roce 2013. Vladimir měl jasnou výhodu nejen ve výšce, ale také v délce paží. Alexandrovi však musí být věnována náležitá pozornost. Ruský boxer bojoval velmi zoufale, ale přesto prohrál. Je pravda, že před tímto bojem Povetkin porazil Ruslana Čagajeva a získal světový titul.

Ihned po své první porážce proti Kličkovi se Alexander rozhodl změnit trenérský štáb a změnit promotéra. Během této doby vyhrál několik vítězství, mimo jiné nad Manuelem Charrem z Německa Polem Mariuszem Wachem. Všechno se stále zvětšovalo. Ale v roce 2016 došlo k dopingovému skandálu, jehož středem byl Povetkin. Byl vyřazen ze soutěže a vyloučen ze všech hodnocení boxu. Do této doby byl hlavním uchazečem o boj s Deontayem Wilderem o titul mistra světa.

O rok později se Alexander vrátil do ringu a vyhrál několik sebevědomých vítězství. Poté byl znovu zařazen do všech nejlepších žebříčků. Nyní se Povetkin připravuje na souboj s Britem Anthonym Joshuou, který je mistrem světa v několika verzích najednou. Pravděpodobně to bude poslední šance pro ruského boxera, aby se hlasitě vyjádřil.