Ksenia Perova: Biografie, Kreativita, Kariéra, Osobní život

Obsah:

Skvělý sport vyžaduje, aby člověk plně soustředil své fyzické a psychické síly. Hodně také záleží na kvalifikaci trenéra. Olympijská vítězka Ksenia Vitalievna Perova začala cvičit lukostřelbu v raném věku.

Ksenia Perova

Počáteční podmínky

Až donedávna se věřilo, že vesnické děti jsou zdravější než městské. Tato pozorování potvrzuje vojenská přitažlivost a úspěchy ve sportu. Ksenia Vitalievna Perova se narodila 8. února 1989. Rodina žila v uralském městě Lesnoy. V této osadě byly během projektování a výstavby vytvořeny všechny nezbytné podmínky pro tělesnou výchovu a sport.

obraz
obraz

Školáci a mladí lidé měli možnost studovat v různých sekcích a klubech. Na krytém kluzišti byla sekce krasobruslení. V bazénu se zabývali plavci a hráči vodního póla. Byly zde také dobré tréninkové podmínky pro zápasníky a boxery. Ksenia Perova si stejně jako většina jejích vrstevníků vyzkoušela vhodné formy. Hrála basketbal. Vyšel jsem na led a pokusil se naučit standardní krasokorčulářské pohyby. Navštěvovala plavecký oddíl. Všechny tyto zkoušky a testy nepřitahovaly ani neinspirovaly.

Perova se do lukostřelby dostala náhodou. Jednou ji blízký přítel pozval na trénink. Ve sportovní škole "Fakel" byl tréninkový proces nastaven v souladu se všemi pravidly a předpisy. Dívka zpočátku studovala bez velkého nadšení. Zbraň vypadla z ruky. Šipky letěly úplně jiným směrem. Trenér, který v dívce viděl potřebné vlastnosti, měl velké úsilí nevzdávat se.

obraz
obraz

První kroky

Po prvních úspěšných vystoupeních získala Perova důvěru ve své schopnosti. Intenzivní trénink považovala za samozřejmost. V určité fázi své sportovní kariéry musela slibná lukostřelkyně spojit přípravu na soutěže a zkoušky ve škole. Ksenia se dostala do ruského národního týmu, když jí bylo šestnáct. Bylo možné získat specializované vzdělání v oblasti záchvatů. Po škole nastoupila na Uralský institut tělesné výchovy.

Všechny turnaje a výsledky jsou jasně zaznamenány v biografii uralské sportovkyně. Sportovní kariéra společnosti Perova se vyvíjí postupně, bez vzestupů a pádů. Je třeba poznamenat, že Ksenia často vyhrává kvůli svým silným vlastnostem. V roce 2008 se na mistrovství Evropy stala bronzovou medailistkou v týmovém šampionátu a obsadila desáté místo v soutěži jednotlivců. O rok později na halových mistrovstvích světa získala Perova týmový bronz, ale v šampionátu jednotlivců jen 23.

Na příštím turnaji, který se konal o rok později v Itálii, se ruský tým stal mistrem Evropy a v závěrečné střelbě porazil španělský tým. V hodnocení jednotlivců se Perova vyšvihla na 17. místo. V této souvislosti je důležité si uvědomit, že přesnost zasažení šipky na cíl závisí na povětrnostních podmínkách. Pokud vítr stabilně fouká v jednom směru, pak střelec, který míří, provede příslušnou korekci. V průběhu let se směr a síla větru měnily, takže nelze očekávat vysoké střelecké výsledky.

obraz
obraz

Výsledky a zmeškané

Lukostřelba na jakékoli úrovni je týmový sport. Každý člen národního týmu přispívá svým vlastním způsobem k celkovému vítězství. Na jaře 2012 získala Perova titul mistra Evropy v soutěži jednotlivců. Dosažený výsledek jí zajistil místo v národním týmu země, aby vystoupila na olympijských hrách v Londýně. Tyto olympijské hry byly pro lukostřelce z Ruska nesmírně nešťastné. Perova nedokázala postoupit do čtvrtfinále a tým zůstal bez medailí na čtvrtém místě. Dívky utrpěly kvůli nedostatku zkušeností otravnou a urážlivou porážku. Tuto diagnózu stanovili odborníci.

Na mistrovství světa 2015 ruský tým sebevědomě získal zlaté medaile. Je důležité si uvědomit, že v semifinálové střelbě Rusové „vystřelili“korejské lukostřelce. Toto vítězství poskytlo sílu pro další boj. Faktem je, že v Koreji je lukostřelba považována za národní sport. Tam i ve školách studují příslušný předmět a ovládají techniku střelby. Ve finále náš tým přesvědčivě porazil atlety z Indie.

obraz
obraz

Eseje o osobním životě

Na olympijských hrách 2016 v Riu de Janeiro získali ruští lukostřelci stříbrné medaile. Již známá a autoritativní Ksenia Perova nebyla spokojena s dosaženým výsledkem. Hlavní myšlenkou adresovanou novinářům bylo, aby se sportovec nezastavil ve svém vývoji. Je nutné pracovat pravidelně a cíleně, zlepšovat a leštit slabosti.

V současné době je hlavním úkolem ruského národního týmu získat zlaté medaile na příští olympiádě. K dosažení cíle byla vytvořena dostatečná rezerva. Na podzim roku 2017 získala Perova světový titul. Tvrdá práce, kreativita a sebevědomí jsou hlavním potenciálem ruských lukostřelců.

Osobní život Ksenia Perové se vyvíjel spolehlivě a po dlouhou dobu. Je legálně vdaná již několik let. Manžel a manželka vychovávají dceru. Hlava rodiny nemá nic společného se sportem. Perova byla vyznamenána medailí za zásluhy o vlast. Získala titul ctěného mistra sportu Ruska. Sportovec se připravuje na příští olympijské hry, které se budou konat v roce 2020.