Evgeny Stalev: Biografie, Kreativita, Kariéra, Osobní život

Obsah:

Evgeny Stalev je sovětský a ruský kulečník. Mezinárodní mistr sportu je osminásobným mistrem světa v ruském kulečníku.

Evgeny Stalev: biografie, kreativita, kariéra, osobní život

Jméno Evgeny Evgenievich Stalev je známé nejen hráčům kulečníku. Hlasité příjmení je známé také těm, kteří nikdy nedrželi v ruce tágo. Všichni souhlasí s tím, že sportovec je mimořádný mistr, skutečný profesionál a nepochybný talent.

Začátek cesty k vítězství

Životopis šampiona začal v roce 1979. Chlapec se narodil v Lytkarinu poblíž Moskvy 19. května. Rodina má také dítě, staršího bratra budoucí celebrity Maxima.

Hlava rodiny vzbudila zájem o sport u dětí od raného věku. Sám hrál v městském basketbalovém týmu. Od čtyř let bratři chodili na běhání s rodiči. Pak začalo zdravé soupeření mezi Zhenyou a Maxem. Touhu dosáhnout cíle podpořili dospělí i v počítačových hrách, kteří se snažili najít nejen zajímavé mladé hráče, ale také rozvíjeli svůj intelekt.

V roce 1988 byla v místním sportovním areálu „Kristall“otevřena první kulečníková místnost ve městě. Stalev starší v něm po tréninku často trávil čas. Několikrát vzal s sebou oba syny. Hrál si se starším a mladší sledoval jejich činy.

O dva roky později otec Stalevů otevřel kulečníkovou místnost v Lytkarinu. Začala pracovat v prostorách bývalé šatny dětského kluziště. Zhenya trávil veškerý svůj volný čas hraním. Za účasti jeho otce byla vytvořena regionální federace kulečníku.

Soutěže o regionální šampionát se konaly nejprve v Lytkarinu, poté v dalších městech. Oblíbený byl rodinný tým Stalevů. Získala titul nejsilnější v moskevském regionu. Hlava navštívila kluby hlavního města, hrála se slavnými hráči, sledovala jejich taktiku. Znalci, kteří viděli chlapcovu hru, byli nejprve přijati do sekce Maxim, poté byl na řadě Evgeny.

Úspěch

Po otevření klubu Pyramid se do něj přestěhoval Stalev st., Aby pracoval jako marker. Děti dostaly příležitost trénovat zdarma na nejlepších stolech v zemi. Po prvních působivých úspěších bylo rozhodnuto zcela přejít na kulečníkové sporty.

V roce 1991 se poprvé v Leningradu konaly soutěže o mistrovství Evropy v bazénu. Tato hra byla neznámá i pro ctihodné domácí hráče. Turnaje se zúčastnila dvanáctiletá Zhenya, která sebevědomě získala první místo.

Příští rok na otevřeném poháru v bazénu mezi zeměmi SNS „9“v Petrohradě porazil Stalev mladší nejsilnějšího v SSSR Jurije Sosnina a jeho bratr sebevědomě porazil legendárního Ashota Potikyana. Zhenya zvítězila se skóre 11: 8 a stala se nejmladším profesionálem mezi poolisty na postsovětském území.

Od této chvíle si bratři vybrali pouze ruský kulečník. Můj otec riskoval, že obrátí pozornost na americký bazén. Děti se rychle naučily složitost hry „v zámoří“. Specialisté byli skeptičtí ohledně přesunu priorit. Předpovědi byly velmi ponuré. Navzdory nim však Stalevové odjeli do Prahy. Maxim byl mezi prvními 16 hráči na světě na EuroTournament, Evgenyho výsledky byly mnohem skromnější.

V letech 1995 a 1996 již obsadil nejvyšší stupeň na stupních vítězů po mistrovství v Polsku, účastnil se evropských šampionátů a turnajů. Teenager ukázal vynikající výsledky na domácích soutěžích a mistrovství světa v ruském kulečníku. Ve věku 17 let byl Evgeny automaticky uznán jako absolutní šampión: vyhrál všechny mistrovství země.

Nové vrcholy

Ruská federace podpořila iniciativu praktikovat ruský kulečník, ve kterém se starší bratr stal mistrem země. Nejmladší naopak v roce 1996 vyhrál v Polsku pět turnajů za měsíc. Ve finále „Američana“, které se konalo v Moskvě, Zhenya podlehl ve finále svému staršímu bratrovi. Podle verze International Association of Luzniy Billiards in Pyramid and Carolina, Stalev Jr. se stal prvním na světě v „ruské pyramidě“.

V Krasnodaru zvítězil Jevgenij v boji o absolutní mistrovství světa v ruském kulečníku v triatlonu. Vyhrál také národní šampionát v soutěži ruských pyramid. Na šampionátu MALBPK byl Stalev druhý, získal titul absolutního šampiona Ruska v hlavním městě. V roce 1997 mladý sportovec znovu potvrdil titul mistra Polska.

Pro bratry neexistovala žádná konkurence kvůli nedostatku soutěží v bazénu v Rusku. „Americká“Ženya však podlehla ve finále národního šampionátu Viktoru Kirilenkovi z Ufy. Ztráta se proměnila v dobrý podnět k úsilí o nové výšky.

Stalev se stal prvním účastníkem mistrovství světa v pyramidě v Moskvě, Open Eventing Championship. V roce 1998 vyhrál tři mistrovství světa ve všech druzích ruského kulečníku a v roce 1998 se stal absolutním mistrem světa.

Sportovec také vyhrál vítězství v neoficiálních soutěžích. Na světovém šampionátu, který se konal mezi klubovými týmy jako součást rodinného týmu, Evgeny opět vystoupil na nejvyšší stupeň pódia.

Sport a rodina

Po vítězství v kvalifikaci na mistrovství světa v Chicagu. Začalo měsíční turné po Spojených státech. Během cesty hrál Stalev na deseti turnajích se světovými hvězdami. Jeho partnery byli Corey Duel, Kim Davenport, Leonardo Andam, Jimmy Vetch. V Americe absolvoval Stalev Jr. měsíční stáž, kde zdokonalil své dovednosti v hraní amerického kulečníku.

Evgenyho vítězství na turnaji Eurotour ve Španělsku se stalo skutečnou senzací. Během jednoho dne hráč kulečníku porazil čtyři více evropských šampionů. V roce 1999 obhájili Stalevové svoji zemi na mistrovství světa v anglickém Cardiffu. Evgeniy je jedním z 16 nejlepších hráčů na planetě.

Na rozdíl od hry sportovec ještě nedokázal navázat svůj osobní život. Na konci října 2000 se v rodině Stalevů objevilo dítě, Alevtinova dcera. V roce 2003 se však manžel a manželka rozešli. Vztah zůstal přátelský, otec se aktivně podílí na výchově své dcery. Alya si vybrala kariéru právníka.

Sportovec neříká nic o změnách ve svém soukromém životě. Je známo pouze to, že sní o velké rodině a nejméně dvou synech.