Stefanos Tsitsipas: Biografie, Kreativita, Kariéra, Osobní život

Obsah:

Stefanos Tsitsipas je talentovaný řecký tenista. První Řek, který se dokázal dostat do první stovky a poté do první desítky světového žebříčku tenistů. Byl první raketou na světě mezi juniory.

Stefanos Tsitsipas: biografie, kreativita, kariéra, osobní život

Životopis

Budoucí tenista se narodil v srpnu 1998 jako dvanáctý v řeckém hlavním městě Aténách. Chlapec se narodil v rodině sovětské tenistky Julie Salnikové a řeckého Apostolose Tsitsipase. Stefanos se rozhodl jít ve stopách slavné matky a dal si tenis. Talentovaný chlapík se rychle dostal do dobré formy a začal vyhrávat jeden po druhém na regionálních soutěžích.

obraz
obraz

V roce 2014 se poprvé zúčastnil mezinárodního turnaje. V Orange Bowlu, který se každoročně koná v USA, se dostal do finále, ale podlehl americkému atletovi Stefanovi Kozlovovi. Následující rok se opět dostal do finále a podlehl Miomirovi Ketsmanovicovi, tenistovi ze Srbska.

Kariéra

obraz
obraz

Na profesionální úrovni debutoval Stefanos v roce 2016. Následující rok poprvé vstoupil do grandslamové úrovně, kde se kvalifikoval na Roland Garos a Wimbledon, ale v obou turnajích závod opustil hned v prvních zápasech.

V roce 2018 se mu podařilo dosáhnout čtvrtého kola soutěže ve Wimbledonu. Poté, co celkem snadno prošel třemi etapami, prohrál v jedné osmině s ambiciózním Johnem Isnerem. Srpen téhož roku přinesl Tsitsipasovi několik senzačních vítězství. Na turnaji v Torontu, který se konal pod záštitou ATP Masters, dokázal porazit Kevina Andersona, Alexandra Zvereva a legendárního Srba Novaka Djokoviča. Poté, co se dostal do finále turnaje, sportovec vynechal vítězství ve dvou setech v zápase s Rafaelem Nadalem. Navzdory tomu se poprvé dostal mezi dvacet nejlepších sportovců podle Asociace tenisových profesionálů a obsadil šestnácté místo v žebříčku.

obraz
obraz

Ve stejném roce se zúčastnil US Open, ale ve druhém kole vypadl z boje a prohrál s ruským sportovcem Daniilem Medveděvem.

Dnes je Stefanos Tsitsipas jedním z nejtalentovanějších a nejslibnějších tenistů na světě. Jeho kariéra dosud nezažila významnými vítězstvími a výsledky, ale od dubna 2019 je již v hodnocení ATP na osmém místě. Na australském otevřeném turnaji se dostal do semifinále, kde v hořkém boji podlehl prominentnímu rivalovi - Rafaelovi Nadalovi.