Trevor Berbick: Biografie, Kreativita, Kariéra, Osobní život

Obsah:

Berbick Trevor byl slavným vítězem samotného Muhammada Aliho. Na svém účtu má více než tři desítky knockoutů. Příspěvek tohoto boxera k rozvoji amerického sportu byl oceněn mnoha tituly a oceněními.

Trevor Berbick: biografie, kreativita, kariéra, osobní život

Životopis

Narodil se v Kingstonu na počátku 50. let minulého století. Od dětství sportoval, v mládí se věnoval boxu. Nejprve dosáhl působivých výsledků na amatérské úrovni a poté se stal mistrem světa v boxu v těžké váze.

obraz
obraz

Berbickova profesionální kariéra začala v Kanadě a přesunula se tam okamžitě po brilantní sérii vítězství mezi amatérskými boxery. Na svém kontě má na světové úrovni více než šest desítek bitev, procento vítězství je více než osmdesát.

obraz
obraz

Na konci 80. let se poprvé stal vítězem mistrovství v boxu vedeném Mezinárodní boxerskou asociací. Dokázal si udržet svůj titul jen pár měsíců, pak ho ztratil senzačnímu atletovi Mikeovi Tysonovi. Několik let před tím vyhrál ještě slavnějšího boxera - Muhammada Aliho, který v prvním kole podlehl Trevorovi. Atlet s titulem zemřel v roce 2006 z rukou vlastního synovce v jeho soukromém domě v Kingstonu na Jamajce.

Amatérská kariéra

V polovině 70. let Berbick soutěžil ze své domovské země Jamajky na Panamerických hrách a získal cenami ověnčené třetí místo. Byl také sportovcem, který byl vybrán do soutěže na olympijských hrách v roce 1976. Bohužel se boxer nedostal daleko a byl vyřazen hned na začátku.

Profesionální box

Po ukončení účinkování na olympijských hrách se ve stejném roce rozhodl konečně vzdát amatérského sportu a dal přednost boxu na vysoké úrovni. Za tímto účelem překročil oceán a přestěhoval se do Kanady. Prvních deset zápasů vyhrál prakticky bez šance slibný bojovník, většina skončila knockouty.

obraz
obraz

Po tři roky neznal talentovaný boxer porážku. Ale v roce 1979 byl poražen Bernardo Mercado, který byl poražen na amatérské úrovni, ale v prvním kole na vysoké úrovni boxu spadl bez šance.

obraz
obraz

Trevorova kariéra profesionála dále jen nabírala na obrátkách. Poté, co porazil Muhammada Aliho, byl uznán jako nejlepší boxer ve Spojených státech. Na začátku 80. let měl vítěznou sérii desítek bitev. Následně zůstaly jeho výsledky na trvale vysoké úrovni až do roku 2000. Poté, po dalším vítězství, se Berbick rozhodl „odejít do důchodu“kvůli chronickému onemocnění spojenému s mozkem.