Satoko Miyahara: Biografie, Kreativita, Kariéra, Osobní život

Obsah:

Japonská krasobruslařka Satoko Miyahara vystupuje v jednoduchém bruslení. Sportovec je stříbrným medailistou na mistrovství světa 2015. Stala se šampiónkou a dvojnásobnou vicemistrkou čtyř kontinentů. Dvakrát dívka vyhrála národní soutěže mezi juniory a čtyřikrát získala zlato v národním šampionátu.

Satoko Miyahara: biografie, kreativita, kariéra, osobní život

Japonská singlistka Satoko Miyahara vyhrála v roce 2013 Asijský pohár.

Začátek cesty k vítězství

Biografie budoucí celebrity začala v roce 1998. Dítě se narodilo v Kjótu 26. března v rodině lékařů. Otec se zabýval léčením plicních chorob, matka se proslavila jako výzkumnice krevních chorob. Mladí lidé se setkali v nemocnici, kde oba pracovali.

Oficiálně se z nich stali manželé a o rok později měli dceru. Dívka zřídka viděla své rodiče, protože oba věnovali veškerý čas práci v nemocnici. Satoko trávila celé dny ve školce poblíž jejich pracoviště. Po prarodičích si ji večer brali domů.

Se čtyřletým dítětem se dospělí přestěhovali do Texasu. Rodiče byli pozváni do Spojených států, aby studovali problémy s rakovinou na univerzitě v Houstonu. Díky volnějšímu rozvrhu dostali rodiče čas na výchovu své dcery. Satoko nevykazovala žádný sklon k budoucí kreativitě. Proto otec předvedl dítěti nejjednodušší prvky krasobruslení během návštěvy jednoho z nákupních center, kde se všichni šli ukázat.

Dívka si lekci dokonale pamatovala a při příští návštěvě vše opakovala. Dospělí byli překvapeni předispozicí své dcery ke krásnému sportu a vzali ji do školy krasobruslení. Rychlá, ale velmi plachá studentka byla okamžitě zařazena do jednotlivých lekcí. Sport se postupně přesunul z obyčejného koníčka do kategorie skutečné práce. Nyní byla do neustálého tréninku přidána přísná omezení.

Nové úspěchy

O tři roky později se rodina vrátila do Země vycházejícího slunce. Satoko doma krasobruslení nepřestala. Ukázala fenomenální výsledky. Mladý sportovec dlouho pracoval, zdokonaloval složité prvky a vytrvale dovedl bruslení k ideálu. Trenéři byli ohromeni, že dívka byla mnohem lepší než její věková kategorie. Třikrát se bruslař zúčastnil soutěží mezi juniory. V roce 2013 na národním šampionátu získala Miyahara bronz.

Následující rok byl čas na debut na mistrovství čtyř kontinentů v Taipei. Satoko nejen porazila všechny konkurenty, ale také ohromila porotce ziskem stříbrné medaile. V roce 2015 v Soulu na podobném šampionátu se dívka opět stala druhou.

Díky neustálému tréninku se sportovec stal jedním z účastníků vyhlášených na mistrovství světa v Šanghaji. Třetí výsledek přinesl krátký originální program. Vlastní očekávání bruslaře předčila její volné výkony. Satoko opět získala stříbrnou medaili. V šampionátu týmů se stal krasobruslař třetím.

V nové sezóně 2015 ve Spojených státech vyhrála Miyahara v Salt Lake City. O měsíc později získal mladý krasobruslař na soutěži v Milwaukee na Velké ceně Skate America bronz. Závěrečná fáze Velké ceny v Naganu jí poskytla zlato.

Selhání a úspěchy

Ve finále soutěže v Barceloně nepředpokládal, že by bruslař vystoupil nad čtvrtou pozici. Miyahara měla po krátkém programu takové vyhlídky. Svévolný výkon však dívku přivedl na druhé místo. Pak došlo k druhému vítězství v národním šampionátu a vynikajícím výsledkům šampionátu na Tchaj-wanu.

V Bostonu byla Miyahara jmenována mezi 5 nejlepších singlů na světě. Porotci jí udělili titul asijské atletky šampionátu. Předolympijská sezóna začala udílením zlata v Salt Lake City, bronzu na poháru federace, stříbra v Sapporu na Grand Prix. Sportovec vyšplhal na druhý stupeň na stupních vítězů. Na Grand Prix v Marseille. Satoko byla opět první v národním šampionátu.

Zranění zabránilo dívce v soutěži v roce 2017 na kontinentálním šampionátu, musela vynechat mistrovství světa a asijský turnaj. Teprve do konce roku se bruslař mohl znovu objevit na ledě. Sebevědomě vystupovala na domácí sérii, ale nevystoupila na pódium. Dívka se stala první ze všech účastníků soutěží v Americe.

Krasobruslař reprezentoval zemi na finále v Nagoji. Po neúspěchu na tomto turnaji byli fanoušci potěšeni vítězstvím v národní soutěži. Kontinentální turnaj přinesl bronz.

Sportovec před zahájením jihokorejských olympijských her ukázal velmi dobré vyhlídky. V soutěži týmů dělilo Japonku od cenami ověnčené pozice několik kroků. Národní tým země vzrostl na páté místo.

Nové perspektivy

Na nadcházejícím mistrovství světa 2020 je Miyahara již součástí národního týmu.

Od léta dívka změnila svého mentora. Satoko se rozhodla program zkomplikovat. Lee Barlell pomáhá bruslaři vylepšit techniku skákání. Mi Hamada zůstává oficiálním mentorem sportovce. Je však nemožné vycvičit žáka, který je v Kanadě.

Miyahara má úžasné lyžování. Cítí skvělou hudbu. Její vystoupení pod „Schindlerovým seznamem“je fanoušky nazýváno skutečným mistrovským dílem.

Miyahara věnuje svůj volný čas zdokonalování svých dovedností. Motivace ke zdokonalení techniky bruslení ji často činí přijímanou pozicí druhé. Satoko sní o dobytí nových hranic s dokonalým provedením složitých prvků.

Dívka neplánuje mluvit o svém osobním životě. Fanoušci vědí, že slavný bruslař má sestru. Oba udržují vřelý vztah. Před soutěží fanoušci podporují sportovce na stránce Instagram zveřejněním jejích obrázků ze soutěže. Fanoušci založili účet sami. Samotná Miyahara nechce upozorňovat na svůj každodenní život.