Macrae Colin: Biografie, Kariéra, Osobní život

Obsah:

Automobilové závody jsou jedním z nejpozoruhodnějších sportů. Těchto soutěží se může účastnit pouze dobře vyškolený sportovec. Colin McRae se o automobily zajímal od dětství.

McRae Colin
McRae Colin

Počáteční podmínky

Do značné míry je člověk formován prostředím. Auta, motocykly a jiná vozidla přitahují pozornost mnoha chlapců. Pokud tento zájem udrží dospělí, je velká šance, že mladý člověk dosáhne slušných výsledků. Colin McRae se ve dvou letech dostal na sedadlo závodního vozu. To není překvapující, protože jeho otec byl slavný závodník a mnohonásobný šampion různých soutěží a autokrosů. V tuto chvíli bylo rozhodnuto o dalším osudu dítěte.

Budoucí závodník se narodil 5. srpna 1968 v rodině pětinásobného britského šampiona v rally. Rodiče žili ve skotském městě Lanark. Colinův dědeček si nechal svou dílnu pro automobily. Malý chlapec zde trávil veškerý svůj volný čas. Usilovně pomáhal starším při opravách poškozených aut. Vždy jsem pilně pracoval. Ve skutečnosti to bylo skutečné vzdělání, které bylo pro McRae v budoucnu užitečné. Už v sedmi letech mu byl předán motocykl. Když mu bylo čtrnáct, vyhrál první turnaj v kariéře motocyklového závodníka.

obraz
obraz

Turnaje a vítězství

V roce 1985 přešel McRae z motocyklu na automobil. Aby se mohl zúčastnit první soutěže, musel požádat kamaráda o auto. Debut byl neúspěšný. Na jednoduché trati se mladému závodníkovi podařilo zastavit na krajnici. Výsledkem bylo, že posádka byla na čtrnáctém místě. V příští sezóně na skotském šampionátu Colin svou chybu nezopakoval a do cíle přišel v první desítce. To byl vážný požadavek na další úspěch. Okamžitě dostal přezdívku „Flying Brick“. Abyste dosáhli lepších výsledků v závodech, musíte mít spolehlivé auto s vyladěným motorem.

Aby mohl závodní vůz rychle opravit, musel McRaeův tým zaměstnat mobilní čerpací stanici. Stará dodávka byla upravena pro dílnu mechaniků. V roce 1990 Colin skončil na třetím místě v britském šampionátu a řídil vůz značky Subaru. Po tomto vítězství začali s ním přední soupeři jednat s úctou a obavami. Po mnoha vítězstvích na různých tratích dostal McRae v roce 1999 hodnou nabídku. Podepsal smlouvu s týmem Ford.

obraz
obraz

Osobní život a smrt

Slavný závodník věnoval veškerý svůj čas a energii své oblíbené zábavě. Dokonce i Colin se setkal se svou budoucí manželkou na soutěži. Alice Hamilton byla navigátorkou v posádce soupeřů. Budoucí manželé nehledali kompromis. Tato skutečnost jim nebránila v uspořádání osobního života. Alice a Colin se vzali.

V září 2007 zemřel Colin McRae při leteckém neštěstí. Při přistání ztratil kontrolu nad svým vlastním vrtulníkem. Spolu s ním zemřel šestiletý syn.