Olga Korobka: Biografie, Kreativita, Kariéra, Osobní život

Obsah:

Anonim

Olga Korobka je známá ukrajinská sportovkyně. Žena má titul mistra sportu ve vzpírání a je majitelkou stříbrné medaile na olympijských hrách v roce 2008. Navzdory své fyzické síle a vnější vytrvalosti žije uvnitř Olgy romantická žena.

Olga Korobka: biografie, kreativita, kariéra, osobní život

Životopis

Budoucí olympijský vítěz se narodil v roce 1985 v malém regionálním centru. Populace města byla jen něco málo přes 10 tisíc lidí. Olgini rodiče žili skromně. Máma byla žena v domácnosti a hlava rodiny pracovala jako ochranka.

Olga má od narození velkou postavu. Narodila se s váhou více než 4 kilogramy. Rodina vždy věřila, že dívka šla ke svému dědečkovi. Dívka chodila do běžné školy a ve věku 9 let se začala věnovat vzpírání. Poprvé trénovala ve školním suterénu.

Po předložení certifikátu předložila Olga dokumenty Agrární univerzitě. Když bylo dívce 18 let, šla na svou první vážnou soutěž. Ve Vancouveru získal mladý sportovec čestnou bronzovou medaili.

obraz
obraz

Sportovní kariéra

V roce 2006 se Olga Korobka zúčastnila sportovních soutěží v Santo Domingu. K úspěšnému výkonu tam dívka dorazila o něco dříve a dala tělu příležitost úspěšně se aklimatizovat. Znovu obsadila třetí místo.

obraz
obraz

Ve stejném roce získal ukrajinský sportovec první vítězství na evropském šampionátu. Soutěžila ve střední váhové kategorii a získala zlatou medaili s výsledkem téměř tři sta kilogramů.

V roce 2007 Olga odjela do Francie na mistrovství. Sekce SC Dynamo soutěžila ve stejné váhové kategorii, ale tentokrát zlepšila svůj loňský výsledek a nechala své soupeře daleko za sebou. Na příštím šampionátu v Thajsku vykázala Korobka horší výsledek a ztratila ceny pro Číňanku a Korejku. Olga však neopustila pódium: získala bronzovou medaili.

Rok 2008 přinesl sportovce titul trojnásobného mistra Evropy. Její neuvěřitelný úspěch nezůstal bez povšimnutí ve své domovské zemi. Ukrajinské ženy se nechaly inspirovat příkladem své krajanky a pustily se do vzpírání. Sportovce fanoušci zbožňovali, davy fanoušků je obklopovaly pozorností a podporou.

obraz
obraz

Na olympijských hrách v Pekingu dosáhla žena nejzřetelnějšího vítězství ve své sportovní kariéře. Olga Korobka získala stříbrnou medaili, která se stala jedinou pro národní tým vzpírání.

O čtyři roky později se ukrajinská atletka ocitla ve středu dopingového skandálu. Její vzorky byly pozitivní a následné studie pouze potvrdily počáteční výsledek. Z tohoto důvodu byla v předvečer olympijských her diskvalifikována.