Kevin Anderson: Biografie, Kreativita, Kariéra, Osobní život

Obsah:

Kevin Anderson je slavný jihoafrický tenista, který vyhrál řadu profesionálních soutěží. V roce 2017 byl sportovec mezi finalisty grandslamového turnaje.

Kevin Anderson: biografie, kreativita, kariéra, osobní život

Kevin se narodil na jaře roku 1986 v Johannesburgu. Jeho rodiče Michael a Barbara Anderson jsou inženýři. Tenisová raketa byla v rukou chlapce, když mu bylo 6 let, a jeho prvním soupeřem na hřišti byl nejmladší člen rodiny - bratr Gregory. Není důvod, proč je tenis jedním z pěti nejpopulárnějších sportů v Jižní Africe.

Díky lásce k tenisu, kterou jeho otec vštěpoval chlapcům, a letům tvrdého tréninku dospěli teenageři k dobrým výsledkům. Po dlouhou dobu vystupovali ve své vlasti jako junioři, dokud se nepřestěhovali do Spojených států. Tam kromě získání vysokoškolského vzdělání bratři hráli za studentskou ligu a přinesli do Illinois mnoho vítězství. Kromě hlavního sportu Kevin předvedl úspěch v atletice a běžecké vzdálenosti 800 metrů.

Po obdržení diplomů byl Gregory pozván pracovat na tenisovou akademii v New Yorku a Kevin zahájil profesionální sportovní kariéru.

obraz
obraz

Profesionální sport

Poprvé byl osmnáctiletý Anderson zaznamenán v roce 2004 na turnajích série „futures“. Debut byl pro sportovce úspěšný. Po 3 letech se osvědčil v sérii Challenger. Úspěchy tenisty mu umožnily kvalifikovat se do turnajové mřížky ATP a přinesly další vítězství na tvrdém americkém turnaji a soutěžích v New Orleans.

V roce 2008 se Kevin kvalifikoval na grandslamový turnaj v Austrálii, ale po prvním kole byl vyřazen. Po 2 měsících se však sportovec rehabilitoval a vyhrál drtivé vítězství ve finále turnaje ATP v Las Vegas. Ne všechna jeho vystoupení na hřišti byla úspěšná, ale díky kvalifikaci na součet sedmi po sobě jdoucích vyhraných zápasů se Anderson dostal do finále a skončil v seznamu 100 nejlepších tenistů světa. Na turnaji ve Wimbledonu se mu podařilo dostat se do čtvrtfinále soutěže. Tenista se zúčastnil olympijských her 2008, které se konaly v čínském hlavním městě. A ačkoli jihoafrický sportovec v jednotlivých soutěžích vypadl téměř okamžitě, ve čtyřhře se dostal do 2. kola.

V roce 2009 Kevin sebevědomě vyhrál antukový Challenger v San Remu, od té doby je antuka jeho oblíbeným povrchem. Během tohoto období byl sportovec doprovázen neúspěchy a jeho světové pořadí kleslo na 161. místo. Ale hned příští rok tvrdě vyhrál Challenger a byl mezi semifinalisty Atlanty.

obraz
obraz

Na vrcholu slávy

Rok 2011 se pro tenistu ukázal jako zlomový. Kromě toho, že se sportovec stal nejlepším na kurtech v Johannesburgu, poprvé vyhrál turnaj ATP. Na vystoupeních v Miami se Anderson dostal do čtvrtfinále a obsadil 32. místo v seznamu nejúspěšnějších tenistů světa.

Rok 2013 se stal nejúspěšnějším v biografii sportovce. Dostal se do finále australského šampionátu, poté se stal finalistem v Maroku a zopakoval svůj předchozí úspěch v Atlantě. Kevin dosáhl 4. etapy Roland Garros a 3. kola Wimbledonu. Pokud jde o součet ukazatelů, Anderson byl v top 20 hráčů na světě.

V roce 2014 přiměl lidi znovu o sobě mluvit vítězstvím na turnaji ATP v USA. Vynikající technika a řada nových úspěchů zvedly tenistu na 12. linii světového žebříčku.

Další dva roky nebyly pro sportovce příliš úspěšné. Pronásledovali ho zranění a vítězství se střídala s porážkami. Na grandslamových soutěžích se tenista stěží dostal do 3. kola, což okamžitě ovlivnilo jeho hodnocení. Kevin nemohl zůstat v Top 50 a skončil na 67. místě.

obraz
obraz

Sportovec vynechal začátek sezóny 2017, ale na antukovém turnaji v Estorilu se dostal do semifinále. Na soutěžích ve Francii se dostal do 4. kola a na turnaji ve Washingtonu se poprvé dostal do finále a vyšplhal se na 15. místo v seznamu nejlepších tenistů planety. Ve finále US Open se Anderson ukázal jako nejméně titulovaný sportovec v celé historii turnaje, což mu nezabránilo v dobrém výsledku.

V roce 2018 se tenista dostal do finále turnaje v Pune a ukázal se jako nejlepší v newyorských soutěžích. Stal se semifinalistou v madridské soutěži a měl úspěšný start na mistrovství Wimbledonu. Ve finále se stal prvním Jihoafričanem, který od roku 1985 dosáhl tak vysokého skóre. Na součtu výsledků roku mezi nejlepšími raketami na světě byl Anderson na 5. lince.

Sportovec zahájil sezónu 2019 vítězstvím na turnaji v Pune. Poté se zúčastnil australského šampionátu a dosáhl 3. kola Wimbledonského šampionátu.

obraz
obraz

Jak dnes žije?

Andersonovi se podařilo vyvrátit mýtus o bohatých tenistech. Když se ohlédneme zpět, můžeme říci, že cesta k profesionálnímu sportu se pro Kevina ukázala jako trnitá a klikatá. Stoupající na vrchol slávy překonal mnoho obtíží a překážek, ale využil šance, kterou mu osud dal. Všechna jeho vítězství jsou výsledkem tvrdé práce. Charakteristickým rysem sportovce je jeho vysoký růst - 203 centimetrů, v souvislosti s nímž hráče pronásledovaly problémy s koleny, ke kterým se později přidalo několik operací na lokti, které ovlivnily kvalitu podání.

Dnes Kevin vděčně hovoří o svém otci, který ho přivedl ke sportu a po celou dobu ho podporuje. Jako velký tenisový fanoušek se Michael Anderson naučil hrát z knih sám a začal trénovat děti ve snu o tom, že z nich budou špičkové hráče. Jeho klíčovým rozhodnutím bylo poslat své syny ke studiu, a to navzdory skutečnosti, že rodina neměla dost peněz.

Nyní Kevin žije v americkém městě Gulf Stream na Floridě a trénuje v jednom z klubů v Chicagu. O jeho osobním životě je známo, že v roce 2011 sportovec svázal uzel. Golfista Kelsey O Neil se stal jeho manželkou. Dívka se začala věnovat sportu během studentských let, když chodila na vysokou školu, kde potkala svého budoucího manžela. Získala povolání účetního, ale ve své specializaci nepracuje. Dívka vtipkuje, že dává přednost „počítat peníze jejího manžela než cizince“. Manžel se snaží s manželkou vytvořit nové projekty. Najednou provozovala svůj web a blog Tour with Wife a snažila se přispět k podpoře tohoto sportu.

Kevin tráví svůj volný čas čtením knih nebo hraním na kytaru. Automobilové závody jsou také jeho koníčkem. Tenista v poslední době věnuje pozornost otázkám životního prostředí a prosazuje omezení používání plastů, a to i na takových slavných soutěžích, jako je Wimbledon.