Kristina Ilchenko: Biografie, Kreativita, Kariéra, Osobní život

Obsah:

Ilchenko Kristina Sergeevna - slavná ruská biatlonistka, mistr sportu Ruské federace. Trojnásobný mistr světa v letním biatlonu mezi juniory.

Kristina Ilchenko: biografie, kreativita, kariéra, osobní život

Životopis

Budoucí sportovec se narodil v červenci 1993 17. v ruském městě Labytangi. Christina byla od raného věku aktivní dítě a milovala sport. V polárním městě nebyl výběr úseků příliš velký a dívka byla zapsána do lyžařského oddílu. Christinu lyžování opravdu bavilo a trenéři v ní viděli dobrý potenciál. Později bylo rozhodnuto odhalit tento tvůrčí talent v biatlonu a dívka byla převedena do místní sportovní školy mládeže, kde byly děti v tomto sportu trénovány. Prvním mentorem budoucího biatlonisty byl slavný Ctěný trenér Ruska Khamit Akhatov, bývalý biatlonista sám.

Pod vedením zkušeného učitele se Christina rychle vyvinula a přerostla místní úroveň konkurence. Na střední škole se přestěhovala do města Ťumeň, kde začala vystupovat na domácích turnajích v Rusku a na soutěžích reprezentovala oblast Ťumeň.

obraz
obraz

Profesionální kariéra

I přes časné úspěchy a vysoké výsledky na juniorské úrovni nemohl Ilchenko dlouho postoupit výše. Domácí výkony byly maximální a dívka nebyla pozvána do národního týmu.

Debut na mezinárodní úrovni se konal v roce 2014, kdy byla dívka pozvána do národního týmu k účasti na evropském šampionátu. Radost z dlouho očekávané události byla krátkodobá, výsledky Ilchenko byly extrémně nízké: ve snaze obsadila pouze deváté místo a ve sprintu patnácté.

obraz
obraz

Následující rok se Kristina jako součást národního týmu zúčastnila zimní univerziády, kde byly také nízké výsledky. V hromadném startu obsadila pouze patnácté místo, ale ve sprintu vypadal obraz lépe: dívka, která startovala z 26. místa, dokončila závod šestá.

Na úrovni dospělých pokračovala v účinkování na domácích mistrovstvích Ruska a zde byly úspěchy viditelnější. Ilchenko nemá vysokou úroveň střelby, ale je jednou z nejrychlejších lyžařek v zemi, což často kompenzovalo její chyby v soutěžích. V roce 2015 získala Christina svou první medaili na národním šampionátu.

obraz
obraz

Ve stejném roce dostala dívka neobvyklou nabídku: byla pozvána hrát za národní tým Běloruska. Již v listopadu se zúčastnila mistrovství světa, kde v pronásledování obsadila 54. místo. K dnešnímu dni je to nejlepší výsledek sportovce v její kariéře.