Stepan Maryanyan: Biografie, Kreativita, Kariéra, Osobní život

Obsah:

Stepan Maryanyan je jedním z nejslibnějších řecko-římských zápasníků. Má několik vítězství na mistrovstvích Ruska, Evropy a světa. Pouze olympijské ocenění není v Maryanyanově prasátku a pro sportovce je to hlavní sportovní sen.

Stepan Maryanyan: biografie, kreativita, kariéra, osobní život

Životopis: raná léta

Stepan Mailovich Maryanyan se narodil 21. září 1991 ve vesnici Dinskaya poblíž Krasnodaru. Jeho otec ho přivedl ke sportu. Když bylo Stepanovi 9 let, začal navštěvovat řecko-římský zápasnický oddíl ve vesnici. Zpočátku se mu tento sport nelíbil kvůli těžkým nákladům. Štěpán se všemi možnými způsoby stavěl proti třídám, před tréninkem utekl.

Jeho otec mu však nedovolil přestat sportovat. V arménských rodinách je slovo rodiče zákon, takže Štěpán pokračoval v tréninku. Později v rozhovoru poznamená, že je vděčný svému otci, že ho nenechal přestat sportovat. Ve věku 11 let byl Stepan zapojen do tréninkového procesu a bez řecko-římského zápasu už nemohl žít.

Jako teenager se Maryanyan aktivně účastnil různých soutěží městského i regionálního významu. Ve své prasátko během toho období několik desítek medailí různých nominálních hodnot.

obraz
obraz

Kariéra

Ruský pohár 2012 byl první Štěpánovou úspěšnou soutěží mezi dospělými. Poté obsadil druhé místo, což bylo velmi šťastné. Ve stejném roce Maryanyan získal stříbro na Grand Prix věnovaném památce slavného zápasníka Ivana Poddubného. Ve stejné sezóně se Stepan stal třetím v ruském řecko-římském zápasnickém šampionátu.

Další rok byl pro Maryanyan velmi úspěšný. Získal zlato na dvou významných turnajích: Velké ceně Ivana Poddubného a Světovém poháru. Na ruském šampionátu a Evropském poháru národů byl Stepan třetí.

obraz
obraz

Po celý rok 2014 Maryanyan kvůli zranění nezávodil. V příští sezóně se stal mistrem evropských olympijských her, které se konaly v Baku. V rozhovoru sportovec připustil, že toto vítězství bylo pro něj nejpamátnější.

V roce 2017 byl Stepan již „solidní“jedničkou ve váhové kategorii do 60 kg v ruském národním řecko-římském zápasnickém týmu. Sezónu zahájil třetím místem na Velké ceně Ivana Poddubného. Na jaře vyhrál světový pohár a v létě se poprvé stal mistrem země a zaručil si místo v národním týmu pro nadcházející mistrovství planety.

obraz
obraz

Maryanyan šel vyhrát na mistrovství světa, které se konalo v Paříži, ale jeden souboj prohrál a nakonec se stal třetím. Štěpán věnoval svůj „bronz“Rusku. O tři měsíce později vyhrál Evropský pohár národů.

V létě roku 2019 Maryanyan zopakoval úspěch v Baku před čtyřmi lety a opět se stal vítězem evropských her. Nyní jsou všechny myšlenky sportovce zaneprázdněny přípravou na olympijské hry v Tokiu.

Osobní život

Stepan Maryanyan se snaží neinzerovat svou rodinu. V jeho sociálních sítích můžete vidět pouze obrázky z tréninku a soutěží. V rozhovoru však sportovec řekl, že má manželku a malou dceru.