Irina Privalova: Biografie, Kreativita, Kariéra, Osobní život

Obsah:

Irina Privalova je sovětský a ruský sportovec, sportovec. Olympijský vítěz z roku 2000 se mnohokrát stal šampiónem Ruska, SSSR, Evropy a světa. Ctěný mistr sportu Ruska získal Řád přátelství národů a Řád cti.

Irina Privalova: biografie, kreativita, kariéra, osobní život

Počet vynikajících sportovců v atletice neustále roste. Každý rok se objevují noví šampioni. Irina Anatolyevna Privalova však pevně zaujímá své místo v galaxii vynikajících mistrů.

Cesta k velkému sportu

Biografie budoucího sportovce začala v roce 1968 ve vesnici Malakhovka poblíž Moskvy. Dívka se narodila 22. listopadu. Rodiče z dětství vštěpovali svému dítěti lásku ke sportu. Poté, co se otec seznámil s metodou sportovního vzdělávání rodiny Nikitinů, vybudoval pro Irinu domácí koutek, který se stal oblíbeným místem pro začínajícího sportovce.

Od osmi let byla dívka odvezena na kluziště. Na bruslích se chovala dobře, předváděla prvky, které pro její věk nebyly snadné. Nejprve byla odvezena do divadla na ledě. Nicméně, vzhledem k daleko od ideálních představení, trenér Ira doporučil rodičům studenta, aby převedli svou dceru do sekce rychlobruslení. Výsledkem je, že profil Privalových studií se úplně změnil.

Irina se náhodou ocitla v atletice. V roce 1979 byl poblíž domu sportovců postaven běžecký komplex. Jednoho dne se rozhodla se na něj blíže podívat. Trenér vzal dívku pro jednoho ze studentů. Nařídil jí, aby se převlékla a začala trénovat. Hned na první lekci si Privalova uvědomila, že našla volání. Během roku neopustila hodiny bruslení a pokračovala v atletice. Přednost se však dala běhu.

V nejkratší možné době byly předány standardy mistra sportu na vzdálenost 100 metrů, skok do dálky. Vedení si všimlo nadaného sportovce.

Zpověď

V roce 1985 dostala šanci pozváním do juniorského národního týmu země. O čtyři roky později se Irina připojila k týmu dospělých. V roce 1986 se Privalova rozhodla získat vzdělání na Moskevské státní univerzitě. Stala se studentkou prestižního žurnalistického oddělení. Během studií sportovec pravidelně hrál za národní tým univerzity a dosáhl úrovně mezinárodního mistra sportu.

O tři roky později vedl student většinu mistrovství země. Stala se jediným běžecem se světlou pletí, který předběhl své soupeře tmavé pleti. Irina ve své kariéře zažila mnoho turnajů. V roce 1989 se stala třetí na mistrovství Evropy. V roce 1991 bylo jejím prasátkem „zlato“za šedesát metrů a „stříbro“za závod na dvě stě metrů na mistrovství světa konaném ve Španělsku. Privalova se zároveň stala druhou v štafetě v Tokiu a získala tři nejvyšší ocenění na Eurocupu.

Olympijské hry v Barceloně 1992 byly úspěšným běžcem. Získala „stříbro“za štafetu, „bronz“za závod na 100 metrů. V nové sezóně se úspěchy staly působivějšími. Sportovec získal osm ocenění na turnajích v Kanadě, Německu a Švédsku.

V roce 1994 přidala na seznam vítězství tři medaile z mistrovství Evropy, stejný počet ocenění ze světového poháru. Privalova byl uznán jako nejlepší reprezentant atletiky v Evropě. V roce 1995 získala 4 medaile a v roce 1998 získala celou řadu ocenění na mistrovství Evropy. Irina Anatolyevna se opakovaně stala držitelkou rekordů v Rusku, Evropě a ve světě.

Nové úspěchy

Sportovní kariéru netvořily jen vzlety. V roce 1997, během soutěže v Paříži, byl sportovec vážně zraněn. Po ní musel sportovec zastavit soutěž. Byla na pokraji opuštění velkého sportu. Pak už vstoupila hvězda Marion Jones a nebylo možné s ní konkurovat v nedokonalém stavu.

Irina dlouhou dobu sport opustila. Situaci zachránil trenér, který se rozhodl, že je příliš brzy na ukončení jeho kariéry. Během diskusí bylo rozhodnuto změnit vzdálenost. Vzhledem k věkovým charakteristikám a zdravotním podmínkám byly výkony přesunuty na 400 metrů s překážkami.

Rozhodnutí bylo přijato s rezervou. Byla vytvořena technika 31leté sportovkyně, přechod jí mohl ublížit. V atletice nikdy neexistovaly takové precedenty. Správnost rozhodnutí brzy potvrdila realitu. V Sydney byla na olympijských hrách nejlépe zvolenou disciplínou Privalova. Vítězství bylo dosaženo tvrdou a dlouhou prací.

Trenér zvolil vzdálenost na základě jednoduchých závěrů. Výhodou Iriny byla rychlost v běhu bez bariér. Na soutěži nebyli žádní Australané, kteří by byli přímými konkurenty. Ve výsledku bylo hlavním úkolem zdokonalit techniku překonávání překážek. Během jedné zimy to bylo dokonalé.

Tento působivý úspěch byl zajištěn vynikající koordinací pohybů, pochopením podstaty úkolu, jehož řešení vyžadovalo maximální efektivitu. Nejprve se sportovec zaměřil na nové překážky pro své cvičení. Zúčastnila se 400 metrů překážkových sprintů, ale takové turnaje nebyly užitečné. Přechod nebyl snadný.

Rodina a sport

Privalová se navždy zapsala do historie světového sportu. Rus vzal zlato v Sydney ve věku téměř 32 let. Spolu se svým manželem přijela do Austrálie několik měsíců před začátkem soutěže, aby se zúčastnila dvou šampionátů.

Časová rezerva zajistila vynikající přizpůsobení podmínkám. Běžecké pásy se ukázaly být speciální. Umělý trávník měl neobvyklé reaktivní vlastnosti během pohybu sportovců. Sportovec se jim dokázal plně přizpůsobit.

Navzdory skutečnosti, že sportovec běžel na takovou vzdálenost jen sedmé, obešla všechny konkurenty. Po triumfu se Irina rozhodla zvětšit vzdálenost na 800 m, ale mentor ji odradil. V důsledku toho došlo k novému zranění. Po ní se běžec konečně přesunul na 800 m.

Sportovec se odehrával ve svém osobním životě. Jejím prvním vyvoleným byl Evgeny Sergeev, novinář, sportovec-sportovec. Rodina má dítě, syna Alexeje. Manželství se rozpadlo.

Privalova se brzy stala manželkou svého mentora Vladimíra Parashchuka. Pár měl dvě dcery, Marii a Catherine. Masha se věnuje atletice v atletice, na olympijských hrách mládeže v Buenos Aires získala bronz ve trojskoku. Katya studuje na choreografické škole.

Privalová sama vede katedru tělesné výchovy na Moskevské státní univerzitě. Sportovec miluje jednoduchou rekreaci, rybaření, čtení knih o astronomii.