Maxim Tsvetkov: Biografie, Kreativita, Kariéra, Osobní život

Obsah:

V poslední době milovníci lyží stále více slyší o úspěchu Maxima Tsvetkova - vycházející hvězdy národního biatlonu. Sportovec zahájil svou kariéru v běhu na lyžích, poté vzal pušku a překvapil publikum svými úspěchy. V současné době Maxim nadále zastupuje Rusko na mezinárodních soutěžích.

Maxim Tsvetkov

Z biografie Maxima Tsvetkova

Budoucí ruský biatlonista se narodil 3. ledna 1992 ve městě Babaevo (region Vologda). Maxim začal sportovat pod přísným vedením svého otce, který vedl sportovní školu dětí a mládeže Babajevskaja. Nejprve mladý sportovec zvládl běh na lyžích. Tsvetkov se rozhodl vyzkoušet si jako biatlonista ve věku 15 let. A okamžitě obsadil první místo v soutěžích polární olympiády, které se konaly v Murmanské oblasti.

obraz
obraz

Ve věku 19 let se Maxim stal jedním z lídrů v biatlonovém sportu. V roce 2011 získal tři zlaté medaile na mistrovství světa mládeže v České republice, o rok později se vyznamenal ve Finsku. Téměř v každé fázi juniorských startů vystoupil Maxim na stupně vítězů. Po sérii úspěchů upozornili trenéři ruského národního týmu na mladého biatlonistu.

Tsvetkov se však nikdy neomezil pouze na sportovní trénink. Dokonale dobře chápal, že sportovní kariéra nebude trvat věčně. Tsvetkov získal dobré vzdělání a diplom psychologa: za rameny sportovce je Moskevská státní univerzita pro humanitní vědy. O něco později se Maxim rozhodl získat druhé vzdělání a zapsat se na Akademii tělesné kultury v hlavním městě. Vybral si specializaci „Sportovní management“.

obraz
obraz

Úspěch v biatlonu

Neméně úspěšná byla kariéra biatlonisty na „dospělé“úrovni. Maxim se zúčastnil mistrovství světa 2013. A hned na prvních soutěžích obsadil 8. místo. Pro debutanta, který soutěžil se stovkou nejlepších biatlonistů na světě, to byl velký úspěch. V následujícím roce získal Tsvetkov své první velké vítězství v rámci ruského štafetového týmu.

Maxim sám připouští, že se cítí více sebejistě ve smíšených startech a štafetách než v jednotlivých závodech. Povzbuzuje ho odpovědnost za společnou věc a kolektivní duch boje.

Tsvetkov od začátku do začátku zvyšoval své úspěchy a postupně se stal jedním z vůdců ruského národního týmu. Vícekrát byl velmi blízko k pódiu a vstoupil do prestižní „šestky“nejlepších sportovců. Úspěch není nikdy snadný. A každým rokem se konkurence mezi biatlonisty zvyšuje. Výsledky jsou tak husté, že první a šesté místo jsou od sebe odděleny pouhými deseti sekundami.

V kariéře každého významného sportovce existují velké překážky. Tsvetkov měl také selhání. Ale nezoufá. Sportovec s pomocí trenérů pečlivě analyzuje chyby, provádí změny v tréninkovém systému a znovu spěchá ve snaze o vytoužené medaile.

V lednu 2019 získal ruský tým poprvé za několik let zlato v štafetě na mistrovství světa, které se konalo v Oberhofu. A opět se zde vyznamenal Maxim Tsvetkov, který dostal pokyn, aby běžel v rozhodující první etapě.