Sergey Bulygin: Biografie, Kreativita, Kariéra, Osobní život

Obsah:

Anonim

Sergey Bulygin je slavný biatlonista. Je zlatým medailistou na olympijských hrách v Sarajevu, mistrem sportu a vyhrál několik světových šampionátů.

Sergey Bulygin

Sergey Bulygin je renomovaný biatlonista. Mnohokrát se stal mistrem SSSR, protože část jeho týmu zvítězila čtyřikrát v štafetě mistrovství světa, je olympijským šampionem v biatlonu v roce 1984.

Životopis

obraz
obraz

Sergejovi předkové jsou z Běloruska. Jeho prarodiče žili v této zemi ve vesnici Ukhvala. A sám budoucí šampión se narodil v červenci 1963 ve vesnici Solovyovka v Novosibirské oblasti. Poté se rodina přestěhovala do vesnice Tashara, protože Sergej musel chodit do školy a v jeho rodné vesnici žádná taková vzdělávací instituce nebyla. Možná neexistoval žádný slavný sportovec, pokud by trenér Ivanovský V. N. nedorazil do Sergejovy školy. Byl to tento muž, který ve vesnici otevřel lyžařský klub.

Mnoho školáků se rozhodlo sem se přihlásit. Sergei a jeho bratři také šli studovat do sekce.

Ale tréninkový plán byl tvrdý - museli jste přijít do sportovního klubu do 6 ráno. Mnoho lidí proto nemohlo vydržet takový plán a sekci opustili. A Sergej a jeho dva bratři zůstali.

Mladý sportovec měl v rodině obtížný život, protože oba rodiče pili. Proto nechali své tři syny v internátní škole. Čas od času navštívila děti jejich babička a teta, které tam žily ve vesnici Tashara.

Sportovní kariéra

obraz
obraz

Poté trenér Ivanovský otevřel biatlonový klub na základě lyžařského oddílu. Kluci se sem stěhovali s potěšením. Sergey začal ukazovat sportovní úspěchy již v této fázi. Když viděl takové úspěchy mladého talentu, byl zařazen do juniorského týmu SSSR. Poté byl do hlavního týmu Unie zařazen Bulygin Sergej Ivanovič. V té době mu bylo pouhých 19 let.

Když se soutěže konaly v Kirov-Chepetsku, dokázal Bulygin běžet perfektně 20 km a s jednou chybou zvítězil s velkou výhodou. Poté byl převezen na mistrovství světa. Tato soutěž se konala v Anterselvě. Kvarteto sovětských biatlonistů obsadilo společně s Bulaginem první místo v štafetě.

Výhry i prohrávky

obraz
obraz

Na olympijských hrách 1984 v Sarajevu nebyl tým úspěšný v jednotlivých závodech. Štafetový závod se konal poslední den soutěže. Dmitrij Vasiliev běžel v první fázi. Přivedl Jurije Koshkarova, který se umístil ve druhé fázi, s 67 sekundovou výhodou. Yuri se také podařilo obhájit vedoucí pozici, stejně jako Algimantas Shalna, který běžel na třetím místě. Ale tento sportovec minul v poslední střelbě dvakrát a Bulygin šel do poslední fáze s 18sekundovým zpožděním. Ale podařilo se mu dosáhnout vedoucího německého sportovce první linií, znovu obsadit přední místo a přivést svůj tým ke zlaté medaili.