Julia Belyaeva: Biografie, Kreativita, Kariéra, Osobní život

Obsah:

Julia Belyaeva je jednou z nejúspěšnějších estonských šermířek v oblasti epee, mnohonásobná medailistka z mistrovství světa a Evropy. Studuje pod vedením své vlastní tety, zkušené trenérky na částečný úvazek Natálie Kotové.

Julia Beljajevová

Životopis

Počáteční období

Julia Belyaeva se narodila v estonském městě Tartu 21. července 1992. Dívka projevovala zájem o tělesnou kulturu od raného dětství. Od šesti let Julia studovala lidové tance a sborový zpěv. Později jsem začal chodit na sportovní tábory. Belyaevu všude doprovázela sestra její matky Natalya Kotova. I tehdy byla považována za jednu z nejlepších trenérů šermu v regionu. Právě díky tetě Nataši byl předurčen Juliin sportovní osud. Ve věku 8 let už byla dovedně ovládána mečem.

Kariéra

První roky školení ukázaly, že pokud je to žádoucí, může Julia dosáhnout vysokých úspěchů. Dívka byla připravena cvičit každý den, předvedla dobrou techniku a účinnost.

obraz
obraz

V roce 2012 získala na mistrovství Evropy v Legnanu bronzovou medaili Yulia Belyaeva, která pracovala v týmu s Irinou Embrichovou a Christinou Kuuskovou Ericou Kirpu. O rok později, v Záhřebu, dívky zlepšily svůj výkon a dosáhly ceny za zlatou důstojnost.

obraz
obraz

Rok 2013 přinesl další vítězství. Na mistrovství světa postoupila Julia do finále a sebevědomě obešla slavnou Annu Sivkovou, která hraje za Rusko.

Nový úspěch - v roce 2015 ve Švýcarsku na evropském šampionátu získal estonský tým, který zahrnoval Julii Beljajevovou, stříbro.

V létě roku 2016, na mistrovství Evropy v Toruni, sportovec prokázal vysokou úroveň mečových dovedností, pomohl svému týmu získat zlatou medaili na turnaji týmů.

obraz
obraz

Následující rok byl pro Julii obzvláště úspěšný. Na mistrovství světa získal Estonec bronzovou medaili v osobním meči. Zopakovala svůj úspěch na evropském šampionátu.

Na světovém šampionátu přinesla první zlatou medaili v mistrovství týmů v historii své rodné země. Po této události byla Belyaeva uznána jako nejlepší sportovec roku. Celé Estonsko je na tuto dívku hrdé i nyní.

obraz
obraz

V roce 2018 se Julia podruhé v řadě stala třetí v turnaji jednotlivců a v týmovém mistrovství Evropy. Tím si získala respekt ještě více fanoušků šermu.

V současné době Julia pokračuje v budování sportovní kariéry, ale má také čas věnovat se vzdělávání. Studuje na lékařské škole v Tartu. Ani blízcí přátelé dívky se nezavázali říci, zda bude Belyaeva v budoucnu pracovat z povolání.

O současnosti a budoucnosti

Julia Beljajevová se stále zaměřuje výhradně na sport. Dívka má velmi málo volného času. Raději to utrácí za vzdělání a cestování. Šampiónka neinzeruje svůj osobní život, ale opakovaně novinářům přiznala, že sní o velké rodině, kde se děti budou určitě věnovat sportu.