Jason Brown: Biografie, Kreativita, Kariéra, Osobní život

Obsah:

Anonim

Jason Brown je vynikající krasobruslař reprezentující Ameriku. Je na pátém místě v mezinárodním žebříčku bruslařské unie.

Jason Brown
Jason Brown

Životopis

Počáteční období

Jason Brown se narodil v Los Angeles 15. prosince 1994. Jeho rodiče ho dali na brusle ve věku 4 let. Chlapec se naučil bruslit na druhém tréninku. Maminka takový potenciál nezanedbala. Vyprávěla o prvních úspěších svého syna dětskému trenérovi, který okamžitě vzal Jasona do jeho sekce.

Jason nerad chodil do školy. Vyběhl jsem ze třídy, abych šel bruslit na ledovou arénu. Rodina sympatizovala s koníčkem dítěte, ale dali si podmínku - získat slušné vysvědčení o středním vzdělání. Ten chlap nezklamal. Ani on se vzdálil sportu.

Kariéra

Jeho debut na juniorských šampionátech v USA se uskutečnil v roce 2010. Brown získal maximální počet bodů. Také se dvakrát dostal do finále Grand Prix juniorů.

Jason se opakovaně prohlásil na juniorském mistrovství světa, ale nevystoupil nad druhý stupeň na stupních vítězů. Jeho kolegové však opakovaně obsadili celé pódium turnaje. USA jsou známé svou školou krasobruslení.

V roce 2001 Brown debutoval v soutěži seniorů. Konkurence byla mnohem silnější než na startu juniorů. Jason dlouho nemohl prokázat vysokou úroveň bruslení.

obraz
obraz

Olympijská sezóna byla úspěšná. Sportovec se dokázal stát vicemistrem v Německu, ale nepodařilo se mu dostat do finále.

Na mistrovství USA v roce 2014 Jason bruslil profesionála a ve své první jízdě získal nejvyšší známky. V krátkém programu skončil třetí. Tím se uzavřela cesta k vítězství. Brown získal stříbrnou medaili. Následujícího dne byl zařazen do amerického týmu pro 22 olympijských her. Ve volném programu Brown reprezentoval USA na čtvrtém místě. Díky dobrému pronájmu se zvýšila šance týmu na bronz.

První mezinárodní test přinesl Jasonovi 3. místo. Napjatý režim sportovce zničil, odmítl soutěžit na mistrovství světa.

Na podzim roku 2014 se Jason Brown stal šampionem německého turnaje v Nebelhornu. O měsíc později předvedl slabý výkon na moskevské scéně a usadil se ve středu tabulky. Na americkém šampionátu byl zpočátku favoritem a získal hlavní titul.

obraz
obraz

Zima 2015 je vzrušujícím obdobím v životě sportovce. Jason soutěžil v korejském šampionátu a vstoupil do šesti nejlepších bruslařů. Sezóna skončila na mistrovství světa v Japonsku. Brown přinesl domů zlatou medaili.

První vystoupení v nové sezóně se uskutečnilo na Lombardském poháru. Brownovi k dosažení prvního místa chybělo několik bodů. Ale vystoupení na ledě jiných šampionátů bylo méně úspěšné.

Brown zahájil svou druhou olympijskou sezónu stříbrnou medailí v Anaheimu. Podobný výsledek ukázal v Bergamu a později v Kanadě.

Na konci sezóny se Jason rozhodl rozloučit se svým trenérem. Od roku 2018 pracuje pod vedením Briana Orsera.