Natalia Yurchenko: Biografie, Kreativita, Kariéra, Osobní život

Obsah:

Natalya Yurchenko je mnohonásobná světová šampiónka v mistrovství týmů i dvouhry. Je držitelkou titulu Ctěná mistr sportu SSSR. Sportovec se nazývá legenda národní umělecké gymnastiky.

Natalia Yurchenko: biografie, kreativita, kariéra, osobní život

Životopis

Budoucí vítěz mnoha šampionátů se narodil v lednu 1965. Natalinou domovinou je město Norilsk. Od dětství dívka ukazovala svou predispozici k gymnastickým cvičením, byla velmi aktivním dítětem. Ve věku 7 let vstoupil mladý sportovec do místní gymnastické sekce.

obraz
obraz

Na své rodné Sibiři trénovala Yurchenko v drsných podmínkách, aby mohla trénovat, musela někdy vykopat sníh ze vchodu do posilovny. Když bylo dívce 11 let, bylo jí nabídnuto místo v jedné z nejslavnějších a specializovaných gymnastických škol.

Nové místo bylo ve městě Rostov na Donu. Rodiče byli nuceni zůstat na svém rodném místě a Natalya byla umístěna do internátní školy. V té době převzal hlavní vzdělávací povinnosti nový dívčin trenér Vladislav Rastorotsky. Byl přesvědčen o velkém atletickém potenciálu gymnastky a nikdy nepochyboval, že z ní může vyrůst olympijská vítězka.

Sportovní kariéra

Yurčenkovy úspěchy na sebe nenechaly dlouho čekat: po několika letech práce s významným trenérem dokázala získat zlatou medaili na mezinárodním juniorském turnaji, její silnou stránkou byly nerovnosti barů. Bohužel pro sportovce, ve věku 15 let, utrpěla vážné zranění, kvůli kterému celý rok šla na rehabilitaci.

obraz
obraz

V roce 1982 se Natalia vrátila do světa sportu a okamžitě udělala revoluci ve světě gymnastiky. Spolu s hvězdným trenérem se stala zakladatelkou svého vlastního stylu, který nemohl opakovat žádný sportovec té doby. Ve stejném roce se zúčastnila mistrovství světa, dokázala předvést skvělé výsledky na všech gymnastických aparátech, téměř za každý výkon získala nejvyšší odhadované skóre rozhodčích.

V budoucnu její sportovní kariéra nabírala na síle, až do roku 1984 vyhrávala vítězství za vítězstvím, často s ničivým skóre pro své soupeře. Ve věku 19 let Yurchenko plánovala debutovat na olympijských hrách ve Spojených státech, ale kvůli zákazu všichni tehdejší sovětští sportovci nikam nechodili.

obraz
obraz

Souběžně s konkurenční činností získala dívka pedagogické vzdělání, jejím cílem bylo stát se učitelem sportu. Nataliin sen se dále splnil - v roce 1986 se po ukončení profesionální kariéry věnovala koučovacímu směru vzdělávání.

Osobní život a budoucí činnosti

Následně Yurchenko nastoupil na místo asistenta svého trenéra, kde zůstala až do roku 1989. 2 roky po odchodu do důchodu pro sport se dívka setkala s mužem, který se později stal jejím manželem. Tímto mužem byl Igor Sklyarov, který získal první místo na olympijských hrách a úspěšně se účastnil profesionálního fotbalu.

obraz
obraz

V roce 1989 se pár přestěhoval do Spojených států, původně plánovali projít těžkými časy v SSSR, ale později se rozhodli navždy zůstat na novém místě. Ve stejném roce se jim narodila dcera Olga. V Pensylvánii se Yurchenko zabýval koučováním a přípravou mladých gymnastek. V roce 2012 se stala hlavní trenérkou jedné z nejslavnějších amerických gymnastických škol - Lakeshore.