Kdy A Kde Se Konají Soutěže Miss Universe?

Obsah:

Anonim

Kde jinde můžete vidět sbírku nejkrásnějších dívek z celého světa najednou? Samozřejmě na soutěži Miss Universe. V průběhu let se vítězi této soutěže stali Američané, Mexičané, Japonci, Australané. Ruska Oksana Fedorova také v roce 2002 získala přesvědčivé vítězství Ruska.

Slečna Čína
Slečna Čína

První soutěž Miss Universe byla zahájena firmou zabývající se návrhem a prodejem plavek a konala se v roce 1952 v Kalifornii. Do soutěže se původně zapojili zástupci 29 zemí. Například Rusko se této soutěže účastní teprve od poloviny devadesátých let, na rozdíl od Francie, Kanady a Německa, které od založení soutěže nevynechaly ani jednu soutěž v tomto druhu soutěže krásy.

Výběr

Tradičně jsou do soutěže přijati účastníci kategorie „ne ženatí a těhotní“ve věku 18 až 27 let po absolvování kvalifikačního kola ve své zemi. Do finále se dostane 15 kandidátů vybraných porotci v elektronickém hlasování a jeden kandidát, který získal nejvíce hlasů od diváků.

Málokdo si pamatuje, ale Miss Universe byla jen reklamní kampaň, úspěšný marketingový trik. Po několika letech se však stal základem růstu prodeje v kosmetickém a zábavním průmyslu a nabídl ženám v domácnosti příběhy o Popelce.

Mezi soutěžícími pořádají módní přehlídku v plavkách, večerních šatech a soutěž otázek od porotců. Nejkrásnější dívka na světě tradičně obdrží zvlněnou čelenku, která symbolizuje její vysoký titul, byt v New Yorku a roční smlouvu na akce a propagační akce iniciované komisí pro hospodářskou soutěž.

Je zajímavé, že zpočátku bylo zvykem pořádat soutěž pouze ve Spojených státech a teprve v roce 1972 se soutěž konala nejprve v Portoriku a poté v Řecku v Aténách. Od té doby je zvykem pořádat soutěž každoročně v různých částech světa a pravidelně rozšiřovat geografii jejích účastníků.

Podnikání na kráse

V roce 2013 se soutěž poprvé v 60leté historii konala také v Ruské federaci. Dříve soutěž trvala celý měsíc, avšak od 90. let byly testy přivedeny na dvoutýdenní období a konají se zpravidla v květnu až červnu každého roku.

Je zajímavé, že soutěž má své konkurenty, kterými jsou neméně významné Miss World a Miss Earth.

Miss Universe dnes není jen oslavou krásy, je to soutěž, která formuje standardy ideální ženské krásy definované pro svou dobu, není náhodou, že lékaři po celém světě zaznamenávají škodlivý účinek tohoto druhu soutěže na ženy psychika, protože to jsou oni, kdo každý den nutí ženskou část populace planety jakýmkoli způsobem usilovat o dosažení někdy nedosažitelných ideálů.