Alexander Balandin: Biografie, Kreativita, Kariéra, Osobní život

Obsah:

Alexander Sergeevich Balandin je slavný ruský sportovec, gymnasta, ctěný mistr sportu Ruska, člen ruského národního týmu umělecké gymnastiky.

Alexander Balandin: biografie, kreativita, kariéra, osobní život

Životopis

Alexander Balandin je gymnasta, který se narodil 20. června 1989 v Karélii, konkrétně v Petrozavodsku. Od dětství Sasha rád sportoval a ve věku 5 let ho jeho matka poslala do gymnastické sekce. Saša vždy projevoval vůli vyhrát a tvrdě pracoval.

obraz
obraz

Carier start

Velmi brzy dosáhl Sasha vynikajících výsledků a dokázal dosáhnout nejvyšší úrovně profesionality, zúčastnil se mezinárodních soutěží, již v roce 2007 Sasha obsadil 3. místo na mistrovství světa. Na 10. světovém poháru, který se konal v Moskvě, se Sasha umístil na prvním místě a v 11. ročníku se stal vítězem ruského šampionátu.

obraz
obraz

V 12. ročníku na evropském šampionátu obsadil Alexander 2. místo. Ve sportovní kariéře Balandina neexistují žádná vítězství na olympijských hrách: Saša se chtěl dostat do seznamu účastníků, ale vzdal se svého místa Konstantinovi Pluzhnikovovi.

Vážné zranění

Bohužel, když mluvil na ruském poháru, který se konal v Jekatěrinburgu, Balandin neúspěšně přistál a utrpěl zranění stehenní kosti, sportovec musel odstoupit ze soutěže. Alexander přežil dvě velké operace, které proběhly bez problémů.

obraz
obraz

Po operacích byl Saša poslán do moskevského sanatoria. Balandin se rychle vzpamatoval a pokračoval v tréninku ve své předchozí formě. Po restaurování Alexander zkomplikoval svůj výkonnostní program a zkomplikoval některé prvky.

Výkon na olympijských hrách

Blížil se nejdůležitější okamžik v Balandinově kariéře - olympijské hry, které se konaly v Anglii, ve 12. ročníku, hlavním kandidátem na účast se stal Sasha. Sportovec bohužel na této olympiádě nezískal ani jednu medaili.

obraz
obraz

Soudci, sportovci a diváci jednomyslně tvrdili, že Alexander si zaslouží stříbrnou medaili. Na této olympiádě Alexander obsadil pouze 4. místo, vítězství bylo velmi těsné.

Druhé olympijské hry

V roce 2014 získal Balandin na mistrovství Evropy dvě zlaté medaile, jednu v soutěži jednotlivců a druhou v soutěži týmů. Po soutěži musel Alexander podstoupit operaci, minulé zranění si vyžádalo svou daň.

obraz
obraz

Po operaci se Saša vrátil na trénink, ale strávil je v polovině. Stálo za to zapomenout na olympiádu, která se konala v 16. ročníku v Riu de Janeiro. Sasha pochopil, že to byla poslední šance dostat se na olympiádu, Balandin ukončil svou sportovní kariéru.

Nyní pracuje jako trenér na Škole vyšších sportovních dovedností.