Denis Ablyazin: Biografie, Kreativita, Kariéra, Osobní život

Obsah:

Díky umělecké gymnastice vytvořil Denis Ablyazin neodolatelnou vůli k vítězství, fyzickou sílu a schopnost snášet porážku a bolest ze sportovních zranění. Jako sportovec si stanovil obtížné úkoly a úspěšně překonal vysoké standardy svých požadavků.

Denis Ablyazin

Životopis

Ruský gymnasta Denis Ablyazin pochází z města Penza, kde se narodil 3. srpna 1992. Od raného věku měl Denis rád různé sporty, protože byl velmi energický a dobře stavěný. Jeho prvním koníčkem byl lední hokej. Vybral si mezi cyklistikou a gymnastikou, dokud se nezapsal do dětské sportovní školy v Lavrove. První výcvik začal, když bylo chlapci šest a půl roku. Zpočátku se vyučovalo obtížně, protože mu chyběla flexibilita. Odvedl spoustu práce, aby splnil požadavky na gymnastiku, které jsou velmi přísné. Tři večerní tréninky týdně po dobu jedné a půl hodiny přinesly vynikající výsledky. Chlapec se stal obratným a snadno splňoval požadované standardy. Dva roky po zahájení výuky přešel Denis na složitější tréninkový plán. O rok později byl podroben obtížnému regulačnímu standardu, aby získal první kategorii dospělých v umělecké gymnastice.

obraz
obraz

Trenéři viděli, jak Denisova dovednost roste. Jeho prvnímu mentorovi Pavlu Aleninovi se podařilo přesvědčit dvanáctiletého sportovce o nutnosti pokračovat v tréninku, aby mohl zahájit kariéru jako sportovní gymnastka. Celý den Denise byl naplánován po minutě, a když musel jít na sportovní základnu „Jezero Krugloye“poblíž Moskvy, chlapec věnoval veškerý čas sportovním aktivitám. Večerní hodiny věnoval studiu školních předmětů, aby vzdělávání netrpělo intenzivním gymnastickým tréninkem. Denis Ablyazin měl spolehlivou podporu v osobě slavných trenérů - Sergeje Starkina a Dmitrije Derzhavina.

Kariéra a příspěvek do národního týmu

První soutěže, kterých se Denis účastnil, byly školní sportovní dny. Sportovec získal svou první medaili (stříbrnou) na turnaji v Čeljabinsku. Poté následovalo zlato na ruském juniorském šampionátu v prostných. Od mistrovství k mistrovství rostlo sportovní chování Dmitrije Ablyazina. Získal zasloužené ocenění na všech akcích, které se konaly v ruských městech. Gymnastka předvedla vynikající fyzickou zdatnost v roce 2010, kdy získal stříbro na mistrovství světa v Chorvatsku.

obraz
obraz

Poté následovaly mistrovství Evropy v Berlíně a mistrovství světa v japonském Tokiu. Denis soutěžil na evropském šampionátu 2012 a získal stříbrnou medaili v šampionátu týmů a bronzové medaile za skoky a cvičení na kruzích. Stal se skutečným sportovcem, který podlehl nejtěžším standardům mezinárodních soutěží.

obraz
obraz

Vrchol sportovní kariéry Denise Ablyazina nastal v roce 2012, kdy na letních olympijských hrách získal jako součást ruského národního týmu stříbrnou a bronzovou medaili. Rok 2013 přinesl sportovec zlato v Kazani, kde se konala letní univerziáda. Olympijské hry 2016 byly bohaté na medaile. V Riu de Janeiro získal sportovec bronzovou medaili za cvičení na kruzích a dvě stříbrné medaile v soutěži družstev.

obraz
obraz

Ruská umělecká gymnastika získala skutečného vůdce mezinárodní úrovně v osobě Denise Ablyazina.

Osobní život

Gymnastka Ksenia Semenova se stala manželkou slavného sportovce. Kluci žijí ve šťastném manželství a vychovávají malého Yaroslava. Sportovec získal vyšší vzdělání a má specializaci trenér-učitel. Denisovy oblíbené aktivity ve volném čase jsou počítačové hry, jízda na kole a sledování filmů.